Parkeerdek Universitair Ziekenhuis te Brussel

 

Vraagstelling
Als gevolg van de enorme groei van het Nederlandstalige ziekenhuis AZVUB te Brussel ontstond er een stijgend tekort aan parkeerplaatsen. Enerzijds kwam dit doordat uitbreiding van het ziekenhuis ten koste ging van de parkeerterreinen en anderzijds doordat de uitbreiding een enorme toename betekende van het aantal personeelsleden en patiënten. Hierdoor parkeerden personeel en bezoekers op iedere vrije ruimte rond het zieken-huis. Naar aanleiding van de verkeersgevaarlijke situatie, overlast voor de omwonenden en een slechte doorgang van de ambulances is uitgebreid gezocht naar de meest geschikte partij om deze probleemsituatie op te lossen.

Parkeeroplossing
Na een uitgebreide voorselectie heeft Continental Car Parks in samenwer-king met haar partners Aan de Stegge Twello en APCOA Belgium de op-dracht gekregen om de bestaande parkeercapaciteit van het Belgische ziekenhuis AZVUB te Brussel uit te brieden met circa 500 extra parkeerplaatsen. Parking 1 zal daarbij nog eens geschikt worden gemaakt voor uitbreiding naar een totale capaciteit van meer dan 1.500 parkeerplaatsen. De aanko-mende zeven jaar zal APCOA Belgium het totale parkeerbeheer voor haar rekening nemen. Continental Car Parks ontwikkelde een nieuw integraal verkeersplan inclusief een bovengrondse, enkellaagse stalen parkeergarage.

 

Locatie
Dikke Beuklaan in de wijk Jette te Brussel

Omschrijving
ca. 850 parkeerplaatsen (uitbreidingsgeschikt naar ca. 1.200 parkeerplaatsen), bruto vloeroppervlak, ca. 10.000 m2, bouwtijd ca. 4 maanden per fase

Opdrachtgever
APCOA Belgium te Antwerpen

Architect
Storme van Ranst Architecten te Antwerpen

Constructeur
JVZ Raadgevend Ingenieursbureau te Deventer

 

Wilt u meer informatie over Continental Car Parks ?