
Centraal in Druten zijn wij gestart met de bouw van een nieuw parkeerhuis: Portier Druten, onderdeel van nieuwbouwproject Portier van ontwikkelaar Van de Klok. Met ruimte voor 200 auto’s biedt het parkeerhuis een toekomstbestendige parkeeroplossing voor bewoners van de nieuwe wijk, omwonenden en bezoekers van het naastgelegen culturele centrum De Bogerd. De oplevering staat gepland voor het tweede kwartaal van 2026.
Wij realiseren het parkeerhuis in opdracht van ontwikkelaar Van de Klok, in samenwerking met architectenbureau INBO, bouwkundig adviesbureau VeriCon, Viac adviseurs en de gemeente Druten.
Jeroen Drenth, directeur van Continental Car Parks, vertelt: "Wij geloven in parkeervoorzieningen die meer zijn dan enkel functionele structuren. Dit parkeerhuis wordt op een natuurlijke manier onderdeel van de wijk en draagt bij aan de leefbaarheid, duurzaamheid en samenhang in de omgeving. Het is inspirerend om een bijdrage te leveren aan een project dat verder kijkt dan wonen alleen, en echt gericht is op samenleven en toekomstbestendigheid."
Het parkeerhuis komt aan de rand van Portier, op de huidige parkeerplaats van De Bogerd, en krijgt een houten buitenwand met opgaande beplanting aan drie zijden. Zo ontstaat niet alleen een functionele parkeervoorziening, maar ook een groene toevoeging die bijdraagt aan de klimaatadaptieve ambities van de wijk. Voor bewoners en omwonenden betekent dit minder verkeersdruk in de wijk. Bas Arnts, projectontwikkelaar bij Van de Klok, vertelt: "Met dit parkeerhuis creëren we niet alleen voldoende parkeerruimte, maar dragen we ook bij aan een veilige en autoluwe wijk. Dat versterkt de woonkwaliteit voor alle toekomstige bewoners van Portier." Niels Gijsbers, directeur De Bogerd Druten: "Wij zijn blij met het nieuwe parkeerhuis dat naast ons culturele centrum komt. Hier kunnen bezoekers straks makkelijk parkeren bij voorstellingen, vergaderingen en andere bijeenkomsten. Dat is praktisch en zorgt voor een gastvrije ontvangst bij De Bogerd."
Portier is een woonwijk aan de westkant van het dorpscentrum van Druten. In totaal komen er met dit plan 159 woningen bij: een mix van grondgebonden woningen en appartementen, met aandacht voor openbaar groen in de wijk. Het parkeerhuis ondersteunt het natuurinclusieve karakter van de wijk.